ProWedding - A stlusos esküvődért / Pentru nunta Ta cu stil

Milyen egy stílusos esküvő?

Minden ember más-más elvárásokkal, elképzeléssel lát neki az esküvője megszervezésének. Nagyon-nagyon sok tényezőt ajánlatos figyelembe venni. Vegyük sorjában, lépésről-lépésre.

 

1. Az esküvő időpontja

 

Nagyon fontos az, hogy okosan válasszunk esküvői időpontot, s ezt több szemszögből is átgondolhatjuk. Nézzünk utána a kiszemelt dátumnak, és lehetőleg úgy válasszuk ki, hogy ne kötődjön más ünnephez/eseményhez, mert az biza-biza bezavarhat a lagzi lebonyolításában.

Ha kisebb költségből szeretnénk megszervezni az esküvőt, akkor keressünk egy szezon eleji/végi dátumot (március-április vagy szeptember-október), amikor a vendéglők által ajánlott menüsor jelentősen olcsóbb, mint főszezonban (május-augusztus).

Vigyázzunk a vallásos ünnepekre, főként a változó dátumú ünnepekre (Húsvét, Pünkösd) lehetőleg ne böjti időszakra tegyük az esküvőt, mert az csökkentheti a vendégek számát, ugyanis aki aktív hitéletet él, nem jár semmilyen mulatságba pl. Nagyböjtben.

 

2. Az esküvő helyszíne (a teremfoglalás)

 

A második legfontosabb lépés a lakodalmi mulatság helyszínének megfelelő választása. Itt vegyük figyelembe a terem beosztását, nagyságát, akusztikáját (rossz akusztikájú teremben a zene nem fog jól szólni, és folyamatosan panaszkodni fognak a vendégek, hol a hangerőre, hol a csengésre, hol a torzításra + megnehezítjük a zenekar dolgát, aki bármilyen professzionális hang-technikát használjon, több energiát fog fektetni az akusztikai problémára, mint a hangulatteremtésre). Továbbá vegyük figyelembe a vendéglő által nyújtott kedvezményeket: nagyon sok helyszín engedélyezi a szeszesital (erős italok, bor és/vagy sör) bevitelét. Így óriási összeget spórolhatunk, ha egy en-gros lerakatból vásároljuk meg az italt, és nem vendéglői áron. Figyeljünk a helyszín által ajánlott menüsorra, és kóstoljunk! Semmi sem lehet rosszabb egy esküvőn, mint az ehetetlen étel.

 

3. Zene, vőfély, fotó-videó

 

Amint megvan az időpontunk és a termünk, első dolgunk az legyen, hogy egyeztetünk a „kiszemelt” zenekarral, vőféllyel, és fotó-videóssal. Hisz ők a három legfontosabb stábtag, akiket ott akarunk az esküvőn.

Amennyiben kiválasztottuk, hogy kiket szeretnénk lefoglalni az esküvőnkre, saját biztonságunkért, adjunk egy foglaló előleget a megegyezett összegből. Ez a teljes összeg 25-50% között legyen. Semmiképp se haladja meg az összeg felét, mert ráér a lagzi végén kifizetni őket.

Vigyázzunk: a zenekaron, vőfélyen és fotó-videó szolgáltatásokon soha se akarjunk spórolni!

A hangulat, amit a zenekar biztosít, a legfontosabb része a mulatságnak, ez minőségi legyen.

A vőfély, aki a nagy nap eseményeinek a koordinátora/vezetője, legyen tapasztalt, és ne felejtse el, hogy ez a nap rólatok szól, nem önmagáról. - mindig válasszatok az esküvő stílusához azonosuló vőfélyt. Ha hagyományos esküvőt terveztek, akkor hagyományosat, ha modernet, akkor pedig ceremóniamestert ajánlunk.

A fotók és a videó pedig…nos ez az ami harminc év múlva is kézzelfogható emlék marad. Kreatív és hozzáértő fényképészt/videóst válasszatok. 

 

4. A menyasszonyi ruha / vőlegényi öltöny

 

Bár a sorrendben negyedikként tüntetjük fel, mert fontos, mégse hamarkodjátok el a döntést. Mindannyian tudjuk, hogy nem könnyű megtalálni a megfelelő ruhát amiben az ember örök hűséget fogad kedvesének.

Hölgyek! Nézelődjetek, próbáljatok, de ne siessetek. nagyon sok menyasszony abba a tévedésbe esik, hogy félve attól, hogy nem kap „jobbat”, lefoglalja az első ruhát amiben jól érzi magát. És biza ez a döntés elég gyakran kidobott pénzzel jár, mert attól, hogy le van foglalva a menyasszonyi ruhátok, ti lányok még az esküvő időpontjáig milliószor megcsodáltok más-más ruhát is. Főként ne foglaljatok, ha még hátra van egy év az esküvőig. Ugyanis minden év tavaszán érkezik az új évi kollekció, amit amúgy is három havonta frissítenek a kereskedők.

Urak! Ne akarjatok szebbek lenni a menyasszonynál! J Legyen diszkrét és elegáns az öltönyötök, ami stílusban nem üt el a menyasszonyi ruhától. A hagyomány szerint ti nem láthatjátok a menyasszonyi ruhát az esküvő napjáig, de kedveseteknek megengedhetitek, hogy véleményezze az öltönyválasztást, ugyanis, ő látta már a kiválasztott menyasszonyi ruhát!

Figyelem! Soha ne válasszatok dekorációt, míg nincs kiszemelve a ruha. Könnyebb a terem dekorációját összehangolni a menyasszonyi ruha stílusával, mint fordítva!

Cum e o nuntă cu stil?

 Fiecare om are altfel de viziune asupra organizarii nuntii sale. Este important sa ne organizam nunta cu calm, si luand in considerare multe puncte de vedere. Hai s-o luam pas, cu pas.

 

1. Data nunții

 

Este foarte important să alegem isteț data nunții. Și această alegere trebuie analizată din mai multe puncte de vedere. Să verificăm data dorită de noi, și să încercăm să alegem ziua nunții în așa fel, încât să nu se suprapunăa cu niciun alt eveniment important.

Dacă dorim să ne organizăm nunta dintr-un buget mai mic, să alegem o zi la începutul sau la sfârșitul sezonului de nunți (martie-aprilie, sau septembrie-octombrie), pentru c ă în extrasezon prețurile oferite de restaurante sunt semnificativ mai mici decât în sezonul de nunți (mai-august).

Să fim atenți la sărbătoriile religioase, și mai ales la cele caror dată este flexibilă, și se schimbă anual (Paști, Rusalii), și să încercam să NU punem ziua nunții pe perioada de post. Mulți creștini nu participă la niciun fel de petrecere in perioada postului, și asta ne-ar reduce cu mult prezența invitațiilor la nuntă.

 

2. Locul nunții (rezervarea sălii)

 

Al doilea pas important, este alegerea potrivită a locului unde se va desfășura petrecerea.

La alegere să fiim atenți la dimensiunea, capacitatea, și acustica sălii (în caz de acustică rea, muzica nu va fii una plăcută, și invitații noștri nu se vor simți bine.

 

Să luăm în considerare discount-urile oferite de restaurante: multe localuri îți permit să cumperi din altă parte băuturiile (tari, bere si/sau vin). Iar așa vom putea economisi o sumă semnificativă, dacă băuturiile le cumpărăm de la un depozit en-gros, și nu la preț de restaurant.

 

Să fiim atenți la meniurile oferite de restaurant.

Să gustăm! Nimic nu poate fii mar rău la o nuntă, decât mâncarea rea/stricată/fără gust.

 

3.  Formația, starostele și serviciile foto-video

 

De îndată ce am rezervat sala pentru nuntă, am fixat data nunții  100%, primul nostru lucru să fie, să luăm legătura cu staff-ul artistic și tehnic pe care dorim să fie prezent la nunta noastră.Ei sunt: formația/dj-ul, starostele și serviciile foto-video.

 

Pentru siguranța noastră, ca și în cazul oricărui articol pentru nuntă, inclusiv sala, este bine să facem o rezervare prin achitarea unui avans din suma serviciilor. Această sumă poate fii una între 25-50% sută din contravaloarea serviciilor, dar niciodată nu plătiți în avans mai mult de 50%.

 

ATENȚIE! La aceste trei servicii NU economisiți. Sunt cele mai importante trei membrii al stafului nunții.

 

Muzica: atmosfera asigurată de formație/dj este baza petrecerii. Să fie de calitate.

 

Starostele: el este coordinatorul evenimentelor din ziua cea mare. Să fie cu experiență, și descurcăreț.

 

Foto-video: aici e clar. Și peste 30 ani aveți nevoie de ceva care să vă reamintească de cea mai frumoasă zi din viața voastă. Pentru asta va fi operatorul și fotograful prezent la nunta voastră.

 

4. Rochia de mireasă / Costumul mirelui

 

Deși în lista noastră primeste locul patru, nu luați decizie grăbită, nu vă grăbiți. Știim cu toții, că nu e ușor să găsești rochia potrivită pentru nunta ta.

 

Domnișoarelor! Căutați, încercați rochii, dar nu vă grăbiți cu rezervarea lor. Foarte multe mirese greșesc în același fel. De frică că nu găsesc rochie mai potrivită, fac rezervare la prima rochie care le place, și în care se simt bine. Deobicei asta se consideră bani irosiți, pentru că, chiar dacă aveți o rochie rezervată, voi fetele, veți mai încerca foarte multe alte rochii până la ziua nunții. Nu uitați, mai ales daca e un an până la nuntă, sigur vor apărea colecțiile noi de rochii, care încă nici nu sunt pe piață.

Domnilor! Să nu vreți să fiiți mai frumoși decât mireasa! Să vă alegeți un costum cu discret și elegant, care în stilul lui, se potrivește rochiei de mireasă. Conform tradițiilor, mirele nu are voie să vadă rochia miresei, până în ziua nunții, însă mireasa poate vedea costumul. Profitați de acest lucru și cereți părerea miresei la alegerea costumului.

Atenție! Niciodată să nu alegeți decorațiunea sălii de nuntă înainte să aveți deja rochia pentru eveniment. Este mult mai simplu să potrivești decorațiunea la rochie, decât invers.